Експерт розкрив, що КНДР попросила у Путіна в обмін на боєприпаси

Експерт розкрив, що КНДР попросила у Путіна в обмін на боєприпаси

Російський диктатор Володимир Путін, ймовірно, пообіцяв своєму колезі з КНДР Кім Чен Ину допомогти із запуском супутника в обмін на озброєння та боєприпаси. Таку думку в ефірі "Ми-Україна" висловив військовий оглядач порталу Defence Express Іван Киричевський.

"Для них це важливо у військовому плані, бо Північна Корея декларує наявність або безпілотників, які можуть опиратись на супутникову навігацію, або високоточних ракет, які могли б наводитися, а от власних супутників в них немає", - пояснив він. 

Також експерт допустив, що в КНДР могли запросити у рф літаки.

"Ще був таки момент, що Кім Чен Ина під час його візиту до Владивостока у вересні возили не тільки на авіабазу дальньої авіації, але і на Комсомольський-на-Амурі завод, який виготовляє винищувачі Су-35. Зважаючи на те, що найновіший літак в строю Повітряних сил Північної Кореї це Міг-29 і Су-36 1980-х років, то новітні бойові літаки КНДР безумовно потрібні", — зауважив Киричевський

Водночас він додав, що чи були відповідні домовленості проговорені, чи вони вже почали реалізовуватись "це питання відкрите". 

Експерт також не виключи і того, що Кім Чен Ин у Путіна міг просто попросити гроші: "іноді таке буває, що люди просять за зброю тверду валюту".

Нагадаємо, у Пентагоні заявили, що Китай та рф допомагають КНДР нарощувати військовий потенціал, дозволяючи їм ухилятися від санкцій ООН. У відомстві обвинуватили Північну Корею у постачанні військової техніки росії для використання у війні проти України, а Москву – у наданні військово-технічної підтримки КНДР для програми озброєнь.

Як писав "Ми-Україна" раніше, лідер Південної Кореї Юн Сок Йоль висловив думку, що північнокорейський режим має прямий чи опосередкований зв'язок із війною рф проти України та нападом угруповання ХАМАС на Ізраїль.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.