Експерт пояснив, чому "Залізний купол" виявився не таким ефективним, як вважалося

Експерт пояснив, чому

З рекламуванням "Залізного купола" перестаралися, адже системи захисту неба, яка б працювала на всі 100%, не існує ніде у світі. Про це заявив військовий експерт Юрій Романенко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна". 

"Вона (система "Залізний купол", - ред.) не спрацювала не цього разу, а це її можливості. По-більшому, була завищена рекламна характеристика цієї системи. Тому що стовідсоткової системи взагалі немає в світі, в будь-якої держави, розвиненої, такої як Сполучені Штати, Ізраїль з точки зору протиповітряної, протиракетної оборони. У зв'язку з цим велика кількість повітряних цілей… Анонсували більше як 5 000, насправді об'єктивно оцінюють на 2 000. Таку кількість система, скажемо так, опрацювати майже одночасно не може", - зазначив Романенко.

Разом з тим він додав, що у системі після такої кількості випущених ракет просто закінчилися боєприпаси.

"В Ізраїлі побудована система протиповітряної і протиракетної оборони з комплексів на малій, середній і великій висоті. Вона системна, вона розповсюджена, але все рівно на 100% спрацювати не може. Питання у тому, яким чином підвищити потенціал будь-якої протиповітряної і протиракетної системи. Ізраїльтяни цим займаються, але після такого просто закінчуються ракети в системах. Цим скористалися ті, хто скоїв цей напад", - наголосив експерт.

Як повідомляли "Ми-Україна", вранці у суботу, 7 жовтня, палестинське ісламське угруповання ХАМАС напало на Ізраїль та випустило по країні понад пʼять тисяч ракет. Згодом прем'єр-міністр країни Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль перебуває у стані війни.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.