Попри затримку фіндопомоги гривня стабільна, а бізнес розвивається, - Длігач

Попри затримку фіндопомоги гривня стабільна, а бізнес розвивається, - Длігач

У прийдешньому році українська економіка матиме поступове відновлення. Що на це вказує в ефірі "Ми-Україна" розповів підприємець, доктор економічних наук і професор Київського національного університету Андрій Длігач

Він нагадав, що окрім грошової допомоги від США та ЄС, Україну також підтримують Велика Британія, Канада, Норвегія, Японія, Австралія та інші. 

"Ця підтримка надходить і буде надходити наступного року. Тому я б не розглядав катастрофічний сценарій, про який говорить пані Крісталіна Георгієва чи наш міністр фінансів. Те, що вони нас попереджають черговий раз говорить нам про те, не все дається просто, що в світі прагматичні інтереси все ж таки домінують. Але це поки не означає зовсім, що ми маємо скорочувати нашу активність чи бігом скупляти долари. Навпаки, гривня стабільна, бізнес відновлюється - показав цього року зростання. Обороти бізнесу зростуть десь на 7-8%, ВВП - на 5%. Це позитивні сигнали про те, що у 2024 році ми матимемо поступове відновлення", - пояснив Длігач. 

Як відомо, директорка МВФ Крісталіна Георгієва днями в інтерв'ю FT заявила, що економічне відновлення України під загрозою. Вона вважає, що якщо союзники та партнери і надалі зволікатимуть з надання додаткової фіндопомоги нашій країні, це може змусити Україну повернутися до дестабілізуючої політики, як наприклад друкування грошей. Георгієва переконана, що українська сторона здатна впоратися з короткостроковим дефіцитом фінансування терміном в пару місяців, але не більше. 

Нагадаємо, у США зростає підтримка військової допомоги Україні. З минулого місяця кількість прибічників збільшення допомоги українцям зросла на 10 пунктів.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, США все ще планують надати ще один пакет військової допомоги Україні цього місяця, але він може бути останнім, заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.