Росіяни запускають по Україні ракети без бойової частини: чи становлять вони загрозу

Росіяни запускають по Україні ракети без бойової частини: чи становлять вони загрозу

В ході удару, який ворог здійснив 8 грудня, частина запущений ракет була без бойової частини. Про що це свідчить та чи становлять вони загрозу в ефірі "Ми-Україна" розповів речник командування Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат. 

"Ракета навіть без бойової частини важить кількасот кілограмів і є небезпечною, і навіть ракета, якої збивають ворожу - теж щось важить. І уламки небезпечні, і ракетне паливо, яке горить теж небезпечне. Це всім треба розуміти", - зазначив він.

Ігнат додав, що тип ракети можна встановити вже після її збиття. Цим займаються спеціальні підрозділи поліції, але не Повітряні сили.  

Також він наголосив на тому, що іншого варіанту, як збивати всі ракети, які запускає ворог, немає. 

"Навіть якщо це якась ракета-приманка, як їх називають окупанти, все одно її треба збивати. Ми не можемо бути впевнені, що це за ракета. Частина летить справжня, частина- з імітатором, тож ми не будемо гадати, де справжні, а де ні. Треба знищувати всі", - пояснив Ігнат. 

Речник ПС підкреслив, що тактика із "несправжніми" ракетами застосовується армією рф для виснаження української ППО, на збиття таких снарядів також витрачаються дефіцитні зенітні керовані ракети. 

Нагадаємо, вороже військо вранці 8 грудня вдарило по Україні майже двома десятками крилатих ракет, українським захисникам неба вдалось впоратися з 14. Головними цілями під час ранкового нападу стали Київська та Дніпропетровська області. Портал Defence Express дізнався, що частина з 19 ракет певна кількість ракет була без бойової частини, замість неї боєприпаси були споряджені імітатором.

Як писав "Ми-Україна" раніше, голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко назвав вчорашній ракетний удар пробним. На його думку, завдяки ній росіяни перевірили маршрути, прокладені раніше завдяки регулярним атакам "шахедами". 

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.