У ЦГЗ оцінили ризики поширення гепатиту А на інші області

У ЦГЗ оцінили ризики поширення гепатиту А на інші області

Гепатит А продовжує ширитися Вінниччиною, також до 10 осіб з підтвердженими діагнозами виявлені в Івано-Франківську.  Якими є особливості захворювання та чи є загроза поширення на сусідні регіони в ефірі "Ми-Україна" розповіла завідувачка відділу організації епіднагляду Центу громадського здоров'я України Оксана Кошалко.

"Це дуже цікаве захворювання. Воно має досить тривалий інкубаційний період від 7 до 40 днів, тобто людина може інфікуватися, а симптоми з'являться через півтора місяці. Початок захворювання є абсолютно неспецифічним для гепатиту, а більше нагадує респіраторну хворобу. Все починається з субфебрильної температури (до 38 градусів), загального нездужання, ломоти, слабкості, певних проявів респіраторних захворювань, також можуть бути прояви діареї. А уже потім, коли додаються прояви жовтяниці - шкіра набуває лимонно-помаранчевого кольору і жовтіють слизові оболонки - можна точно сказати, що є підозра на вірусний гепатит", - розповіла вона.

Фахівчиня підкреслила, що інфікована людина виділяє вірус протягом не менш як двох місяців. 

Кошалко не виключила ймовірність перекидання гепатиту на інші області.

"Ця хвороба може поширюватися досить швидко і спалахи можуть тягнутися упродовж кількох місяців. Це зокрема пов'язано з досить тривалим інкубаційним періодом. Ризик поширення на інші території є, але гепатит А для України є досить типовим. Час від часу спорадичні випадки захворювання реєструються майже у всіх областях. Воно є дійсно небезпечним інфекційним захворюванням, однак, на щастя, показники летальності дуже низькі.При правильному лікуванні людина повністю одужує", - підсумувала вона.

Більше про те, як поширюється гепатит А, як його лікують та як уберегти себе та свою родину від небезпечної хвороби "Ми-Україна" зібрав тут.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Вінниці мобільні бригади розпочали екстрену вакцинацію для тих, хто контактував з хворими на гепатит А.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.