Виробництво цивільних літаків у рф скоротилося вдвічі, борти масово виходять з ладу - авіаексперт

Виробництво цивільних літаків у рф скоротилося вдвічі, борти масово виходять з ладу - авіаексперт

У рф виробництво літаків цивільної авіації обвалилось удвічі. Це пояснюється головним чином нестачею комплектуючих та відсутністю потрібного програмного забезпечення, розповів в ефірі "Ми-Україна" авіаційний експерт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.

"Якщо в 2021 у рф виробили 19 літаків, то у 2022 - лише дев'ять. І лише "Суперджети", хоча до цього була різниця. І нові літаки не завжди з двигунами, які тільки з заводу, а після ремонту", - зазначив він.

Романенко розповів, що Sukhoi Superjet 100 (SS100) є рекордсменом за кількість катастроф та аварій.

"Це єдиний літак, створений в росії і без коренів Радянського Союзу. Це невеликий літак, його ще називають "міжміським автобусом", бо він на 85-108 пасажирів і має дальність від 2600 до 4000 км. Мало не щомісяця він рекордсмен за кількістю аварій, головним чином - шасі та двигунів. Там французькі двигуни, лише обв'язка російська, і, зрозуміло, що зараз вони жодних запчастин до нього не отримують від Франції", - зауважив він. 

Так само багато проблем у росіян із цивільними повітряними суднами іноземного виробництва. Вони масово виходять з ладу.

"З західними літаками там суцільна проблема: запчастини, програмне забезпечення, кваліфікований ремонт в сертифікованих центрах, але не просто послати в Іран. Там пів року стояв російський Airbus, його повернули, але тепер жоден міжнародний аеропорт його не прийме", - пояснив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, воєнна розвідка відзвітувала про успішне здійснення кібероперації проти "Росавіації", завдяки якій отримала великий обсяг конфіденційних службових документів від структурного підрозділу Міністерства транспорту рф.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.