Повітряні сили мають чим діставати літаки рф на великій відстані, - Ігнат

Повітряні сили мають чим діставати літаки рф на великій відстані, - Ігнат

Попри нашпигованість ворожими системами ППО, особливо на сході та півдні, Збройні сили України успішно нищать російську авіацію, зокрема на далекій відстані. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що українська сторона має чим це робити. 

"Повітряні сили мають інструменти, які допомагають нам діставати ворога на далеких відстанях. Єдине, що таки інструментів треба значно більше", - зазначив він. 

Ігнат наголосив, що вже традиційно після збиття російських літаків авіаційна активність ворога на певний час знижується. 

"Як показує практика, що на північному, що на південному, що на східному напрямків після падіння літаків російських, після їх знищення певний період окупанти не наважуються підлітати ближче. А чим ближче підлітає літак з керованими авіабомбами під крилами, тим далі ті бомби можуть летіти вглиб нашої оборони", - розповів він. 

Росіяни, за його словами, усвідомлюють загрозу і поводяться вже не так нахабно і здійснюють суттєво менше вильотів. 

"Особливо вчора активність ворожої авіації була значно й значно меншою", - зауважив Ігнат.

Нагадаємо, за останні три доби з 17 по 19 лютого українські воїни приземлили на східному напрямку одразу шість літаків рф - чотири Су-34, один Су-35 та ще один Су-35С. Портал Defence Express написав, що дані про падіння цілей противника "прямо вказує на те, що українські Повітряні сили вже методично реалізують досі офіційно неоголошені далекобійні зенітні можливості". Видання вказує, що один з пілотів підбитого літака катапультувався за 60 км від лінії бойового зіткнення, а Су-35 впав аж за 80 км. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, кілька місяців тому на південному напрямку українські воїни також знищили шість літаків противника, серед яких Су-24, Су-34 та Су-35. Також Повітряним силам вдалось приземлити такі цілі як А-50 та Іл-22 над Азовським морем.

 

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.