"Невмирущий" SLIM пережив вже другу Місячну ніч, шансів йому не давали і на першу

Японський посадковий модуль SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) спромігся пережити ще одну місячну ніч, хоча науковці не очікували, що він прокинеться і після першої. Апарат просто не розрахований на "виживання" в настільки суворих умовах, говорять в Японському космічному агентство (JAXA), передає CNN.

Температура повітря в період ночі на Місяці, яка, як правило, триває близько двох тижнів, опускається нижче показника у -133℃. 

Як відомо, цей розумний посадковий модуль для дослідження Місяця було запущено у космос у вересні 2023 року, свого місця призначення він досягнув у січні. Ця подія зробила Японію п'ятою країною в історії, якій вдалось здійснити посадку свого модуля на поверхню земного супутника.

Негаразди у SLIM розпочались від самої посадки - апарат перевернувся, а його сонячні панелі стали під неправильним кутом, що не дало їм змоги генерувати потужність. Фахівці тоді пояснювали, що тривалість життя модуля залежатиме від часу повного розрядження акумулятора. За більш як тиждень апарат несподівано ожив завдяки тому, що змінився напрямок сонячного світла.

Друге "диво" сталось 26 лютого. У JAXA заявили, що SLIM зміг пережити довгу Місячну ніч та вийшов на зв'язок із Землею.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці виявили планету, на якій, ймовірно, є життя. Йдеться про екзопланету K2-18b, на якій були знайдені органічні сполуки, потенційно вироблені живими організмами.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.